-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024

Wycieczka do Nowego Świata, Sztutowa i Krynicy Morskiej

8 października wraz z 57 osobami pojechaliśmy na wycieczkę na przekop Mierzei Wiślanej, do Muzeum Obozu Koncentracyjnego w Stutthof w Sztutowie oraz do Krynicy Morskiej.

Przekop Mierzei Wiślanej to naprawdę jest morskie okno na świat i co najważniejsze nie musimy prosić Rosjan o zgodę na żeglugę na swoich wodach terytorialnych.

Następnie udaliśmy się do Muzeum w Sztutowie, jest to pierwszy i najdłużej funkcjonujący obóz koncentracyjny na terenach Polski, został on budowany na dwa tygodnie przed wybuchem II wojny światowej dla polskiej inteligencji zamieszkującej Wolne Miasto Gdańsk, później został przekształcony na obóz dla mieszkańców całej Europy, wszystkich nacji i wyznań…zwiedzanie zrobiło wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki.

Po zwiedzeniu Muzeum udaliśmy się do Krynicy Morskiej na posiłek w Karczmie Krynickiej złożony z dwudaniowego obiadu i deseru, jedzenie było znakomite. Po posiłku trzeba było spalić kalorie, więc spacer brzegiem morza (Zatoki Gdańskiej), Portu w Krynicy i w drodze powrotnej udane zakupy świeżej ryby.

Do Olsztyna wróciliśmy około godz. 21.

Tą drogą chciałam podziękować uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzoną sobotę.

Anna Bukowska

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także