5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Jarosław Kaczyński na Warmii i Mazurach: “Warto być Polakiem! Warto, żeby Polska trwała!”

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odbył wizyty w okręgach 85, 86 i 87. Towarzyszył mu Wicepremier Mariusz Błaszczak – opiekun okręgów. Spotkania w Ełku, Olsztynie i Ostródzie zgromadziły tłumy.

Jarosław Kaczyński podczas swoich wystąpień zwracał uwagę na to jak ważne będą nadchodzące wybory parlamentarne. Przyznał, że są porównywalne do tych z 1989 roku. Z tego względu należy się dobrze do nich przygotować i stworzyć strukturę tzw. korpusu ochrony wyborów.

Mówił o systemie wartości, którym kieruje się Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślał, że głównym celem działania struktur PiS jest służba Ojczyźnie. Zaznaczał, że nie można wstydzić się patriotyzmu i należy dbać o silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Za szczególnie ważne uznał działania mające na celu wymuszenie uczciwego traktowania Polski przez inne kraje – w tym Niemcy, które nadal nie zrekompensowały strat i krzywd wyrządzonych podczas II wojny światowej.

Jarosław Kaczyński podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość kieruje się zasadami demokracji, solidarności i równych szans, a sprawy zwykłych obywateli są dla ugrupowania bardzo ważne, czego przykładem może być różnorodne wsparcie ze strony państwa w obliczu międzynarodowego kryzysu i inflacji spowodowanych działaniami Rosji. Niezbędne są także dalsze działania zapobiegające zmowom cenowym i zapewnienie rolnikom zbytu produktów rolnych.

Bardzo istotne dla Prawa i Sprawiedliwości są działania zwiększające bezpieczeństwo militarne kraju. Służy temu odbudowywanie i doposażanie jednostek wojskowych.

Prezes Kaczyński mówił, że konieczne są zmiany w zakresie immunitetu parlamentarzystów i sędziów. Zapowiedział działania w kierunku zniesienia immunitetów formalnych, które dotyczą np. kradzieży, czy niezgodnego z prawem prowadzenia samochodu.

Wskazywał również na potrzebę umacniania i rozbudowywania Instytutu Pamięci Narodowej, gdyż Polakom niezwykle potrzebna jest prawdziwa wiedza o przeszłości i teraźniejszości.

Fot. Kamil Olszewski; facebook.com/pisorgpl; Robert Arbatowski

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także