15 C
Olsztyn
niedziela, 14 lipca, 2024

Bezpieczeństwo energetyczne w kontekście działań Putina

Putin podpisał dekret o krokach odwetowych na wprowadzenie limitu cen ropy rosyjskiej. Liczył na szybką wojnę i zajęcie Ukrainy. Dziś musi zweryfikować swoje działania: “Putin próbuje zmuszać kraje europejskie i Amerykanów do tego, żeby wymyślić sposób, aby to Zachód nakłonił Ukrainę do tego, aby podjęła rozmowy w sprawie pokoju, bo widzi, że tej wojny nie wygra.”
– mówiła w programie „Minęła 8” Iwona Arent.

Parlamentarzystka odnosiła się również do tematu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Podkreślała, że źródła energii powinny się uzupełniać:

Powinniśmy dbać o to, żeby rozwijały się zarówno energetyka konwencjonalna, jak i energetyka odnawialna.

Dmitrij Miedwiediew przedstawił absurdalne przewidywania dotyczące przyszłości świata – to przejaw kryzysu wewnętrznego w Rosji. W opinii polskich polityków przekaz ten ma stanowić swego rodzaju pocieszenie dla tamtejszych obywateli.

Rząd odkupi spółkę PKP Energetyka, która została sprzedana za czasów rządów koalicji PO-PSL. Lata 2008-2014 to czas wyprzedaży polskiego majątku:

Za czasów Donalda Tuska i Ewy Kopacz dokonano grabieży majątku narodowego. To były spółki strategiczne, które przynosiły dochody. (…) PO w ten sposób spłacała zobowiązania kredytowe, które sama zaciągnęła. Tak wyglądała rabunkowa gospodarka Platformy Obywatelskiej.

– mówiła w programie „Minęła 9” Iwona Arent.

Zobacz wiecej:

“Minęła 8”

“Minęła 9”

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także