-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024

Pierwszy rok działalności świetlicy socjoterapeutycznej PANDA w Piszu

Dokładnie 14 stycznia 2022 r. swoją działalność rozpoczęło miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą w ramach czasu wolnego rozwijać zainteresowania, uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z przedmiotów szkolnych oraz znaleźć pomoc w odrabianiu zadań domowych.

Świetlica działająca przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu oferuje również zajęcia socjoterapeutyczne, korekcyjne i logopedyczne. Znaleźć w niej można także pomoc w sytuacjach kryzysowych: szkolnych, rodzinnych, rówieśniczych i osobistych.

Dotychczasowa działalność świetlicy i zainteresowanie wsparciem, jakie oferuje, dowodzi, że miejsce, w którym dzieci i młodzież otrzymują pomoc w nauce, wsparcie w trudnych sytuacjach i bezpieczny odpoczynek, było i jest niezwykle potrzebne.

– mówił Poseł Jerzy Małecki podczas spotkania podsumowującego pierwszy rok działalności placówki, które odbyło się 16 stycznia 2023 r.

Świętowanie pierwszych urodzin świetlicy PANDA było świetną okazją do podsumowania całorocznej pracy i osiągnięć placówki. Pracownicy świetlicy i ich podopieczni mogli pochwalić się sukcesami oraz talentami.

Wydarzenie zgromadziło samorządowców z powiatu piskiego, przedstawicieli lokalnych szkół i instytucji oraz szerokie grono przyjaciół świetlicy PANDA i piskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także