24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023

Roczna odprawa strażaków z regionu

W Olsztynie odbyła się odprawa podsumowująca ubiegłoroczne działania strażaków w regionie.

W zeszłym roku strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego interweniowali przy ponad 25 tysiącach zdarzeń. To rekordowa liczba wyjazdów w stosunku do lat ubiegłych. Praca strażaków nie wiąże się wyłącznie z gaszeniem pożarów. Druhowie byli ogromnym wsparciem w czasie pandemii oraz pomocą w działaniach podejmowanych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Dzięki pomocy budżetu państwa warmińsko-mazurska PSP kupiła pojazdy, sprzęt i wykonała remonty na łączną kwotę około 30 mln zł. 17 mln zł przeznaczono ponadto na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP.

Podczas poniedziałkowej uroczystości przekazano Komendzie Miejskiej PSP w Olsztynie dwa pojazdy: ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy i samochód do dekontaminacji. Pojazd ratowniczo-gaśniczy pozyskali także strażacy z OSP w Biskupcu.

Biorący udział w wydarzeniu Wiceminister MSWiA Błażej Poboży podkreślał, że straż pożarna jest fundamentem lokalnego systemu bezpieczeństwa, a druhowie z Warmii i Mazur wywiązywali się z powierzonych im zadań wzorowo.

W wydarzeniu uczestniczyli także parlamentarzyści Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Robert Gontarz, Wojewoda Artur Chojecki oraz Dyrektor PFRON w Olsztynie Mateusz Szkaradziński.

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także