26 C
Olsztyn
wtorek, 28 maja, 2024

Europoseł Dominik Tarczyński w Olsztynie

W sobotę (18.03.) do Olsztyna, na zaproszenie Poseł RP Iwony Arent oraz Jarosława Bablskiego, pełnomocnika komitetu miejskiego PiS w Olsztynie przybył europoseł Dominik Tarczyński. Obecna była również wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska.

Podczas spotkania europoseł PiS dużo mówił o aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim. Twierdzi, że można z nią powiązać m.in. zatrzymanie rosyjskich szpiegów w Polsce. Podkreślał także, że Ewa Kaili, aresztowana wiceprzewodnicząca europarlamentu, była finansowana przez prawą rękę Putina – byłego posła rosyjskiej Dumy Ivana Savvidisa.

Europoseł przekonywał również, że Polska będzie liderem w Unii Europejskiej. Świadczy o tym sytuacja gospodarcza w kraju, a także zachowanie polskiego rządu i Polaków wobec Ukrainy i putinowskiej Rosji.

Mówią o tym liderzy światowi, nie tylko Stany Zjednoczone. Wszyscy podkreślają to, że niebawem będziemy mieć najsilniejszą armię lądową. Mówią też o naszej gospodarce, która obroniła się genialnie w COVID-zie, mieliśmy najmniejsze straty w Unii Europejskiej

podkreślał europoseł Dominik Tarczyński

Obecna na spotkaniu posłanka PiS Iwona Arent przyznała, że Polska ma ambicje bycia liderem.

Polska jest dużym krajem Europy środkowo-wschodniej. Mamy duży potencjał i musimy go wykorzystać

dodała Pani Poseł Arent.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji na stronie fb PiS Olsztyn

źródło: tekst – Radio Olsztyn, zdjęcia – KO

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także