23 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023

Kontrola rodzicielska w edukacji i nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości

W „Porannych pytaniach” Radia Olsztyn Iwona Arent wyjaśniła ideę stojącą za obywatelskim projektem ustawy „Chrońmy dzieci, wspierajmy rodziców”. Jego głównym celem jest umożliwienie rodzicom kontrolowania, które organizacje pozarządowe mają wpływ na edukację ich dzieci.

Arent podkreśliła znaczenie rodzicielskiej świadomości i kontroli nad tym, jakie treści są przekazywane ich dzieciom w szkołach i przedszkolach przez różne organizacje, poprzez spotkania, wykłady lub szkolenia. Zgodnie z projektem, rodzice powinni odzyskać kontrolę nad tym, kto ma kontakt z ich dziećmi w szkołach.

Najbardziej drastyczne treści to są te, które widzimy na zachodzie – jakie zdjęcia do nas docierają, co się dzieje w przedszkolach, w szkołach, jak wygląda wejście organizacji LGBT, które mają zajęcia z dziećmi.

– mówiła Iwona Arent

Zajęcia z edukacji seksualnej powinny być prowadzone tylko przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Parlamentarzystka przypomniała także sytuację, gdzie proponowano darmową naukę języka niemieckiego, a ostatecznie okazało się, że na zajęciach mówiono m.in. o Ruchu Autonomii Śląska. Rodzicie zapisujący na nie dzieci, nie mieli o tym wiedzy.

Projekt zostanie rozpatrzony przez Sejm, jeśli jego inicjatorzy zbiorą 100 tysięcy podpisów.

Iwona Arent omówiła nadchodzący kongres partii Prawo i Sprawiedliwość, który odbędzie się w Warszawie. Aktywiści z Warmii i Mazur będą w nim licznie uczestniczyć.

Pełnomocnik PiS w okręgu olsztyńskim, wyraziła przekonanie, że kongres ten rozpocznie proces tworzenia nowego programu partii, dostosowanego do obecnych wyzwań, zarówno dla regionu Warmii i Mazur, jak i dla całego kraju. Podkreśliła, że w kontekście obecnej sytuacji, takiej jak konflikt na wschodniej granicy Polski i kryzys stóp procentowych, potrzebne są nowe strategie i innowacyjne pomysły, które będą wspierały Polaków w ich codziennym życiu.

Dwudniowy kongres programowy PiS w Warszawie będzie okazją do omówienia kwestii związanych z regionem Warmii i Mazur. Przewidziane są wystąpienia czołowych postaci partii, takich jak Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek oraz Beata Szydło.

Zobacz więcej:

Fot. P. Getka, ro.com.pl

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także