26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023

Olsztyn stoi za Kingą Rydz: piknik ze służbami mundurowymi w Parku Jakubowo

Olsztyn łączy siły, aby wspierać młodą Kingę Rydz w jej zmaganiach z nieuleczalną chorobą. Kolejne wydarzenie, podczas którego można było wesprzeć dziewczynkę, odbyło się w sobotę, 27 maja, w Parku Jakubowo. Podczas pikniku obecne były służby mundurowe z Warmii i Mazur.

27 maja Park Jakubowo w Olsztynie zamienił się w centrum pomocy dla małej Kingi Rydz. O godzinie 11 rozpoczął się tam piknik rodzinny, podczas którego prowadzono zbiórkę funduszy na leczenie dziewczynki cierpiącej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Wydarzenie to zdobyło silne poparcie od służb mundurowych z Warmii i Mazur, które dostarczyły wiele atrakcji uczestnikom.

Podczas pikniku Wojsko Polskie oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej i Straży Leśnej zaprezentowali swoje wyposażenie. Poszczególne formacje prezentowały nie tylko swoje umundurowanie i uzbrojenie, ale również specjalistyczne pojazdy. Przewidziano również możliwość bezpośrednich rozmów z przedstawicielami służb, którzy chętnie opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Stoiska oferowały informacje o możliwościach rozwoju kariery w polskich służbach mundurowych. Swoje umiejętności pokazały również psy, które na co dzień wspierają działania służb.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Marcina Możdżonka.

Wszyscy, którzy nie mogli wziąć udziału w pikniku, mogą wesprzeć Kingę online – https://www.siepomaga.pl/kinga

Fot. facebook.com/mozdzonekofficialprofile

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także