15 C
Olsztyn
niedziela, 14 lipca, 2024

Iwona Arent o walce o drogę S16

Droga krajowa s16 powinna być budowana w trybie inwestycji strategicznej. „To czas najwyższy, żeby s16 w końcu powstała” – mówiła w „Porannych pytaniach” Radia Olsztyn Iwona Arent.

Parlamentarzystka przypomniała, że już 15 lat temu powstał zespół parlamentarny, którego zadaniem było doprowadzenie do budowy drogi.

Zawsze będzie nitka, która będzie komuś szkodziła, wiec trzeba znaleźć takie wyjście, które będzie najmniej szkodziło i najmniej ingerowało w sprawy społeczne. (…) Niestety droga była blokowana przez burmistrza Mikołajek, który jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

– mówiła Iwona Arent

W rozmowie z Radiem Olsztyn poruszono temat politycznej aktywności Platformy Obywatelskiej w regionie. Iwona Arent zwróciła uwagę na niedawne spotkanie z liderem Platformy Obywatelskiej w Lidzbarku Warmińskim gdzie, jak zaznaczyła, zbudowano Termy, które Komisja Europejska określiła jako jedną z najgorszych inwestycji unijnych.

Posłanka PiS Iwona Arent zapewniała, że region obecnie jest w najlepszym okresie swojego rozwoju. Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości region Warmii i Mazur otrzymał największe dofinansowanie. Posłanka zauważyła również, że stopa bezrobocia w regionie zaczęła spadać i nie jest już na samym końcu rankingu. Istotne są także inwestycje w infrastrukturę drogową, które są na rekordowym poziomie.

Zobacz więcej:

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także