Warmińsko-Mazurskie Centrum Onkologii w Olsztynie obchodziło dwudziestą rocznicę swojego powstania. Uroczystości, które odbyły się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, skupiły się na podziękowaniach dla personelu i osób zaangażowanych w walce z chorobami nowotworowymi.
Podczas ceremonii wręczono medale za długoletnią służbę i odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia. Było to ukoronowaniem wielu lat pracy osób zaangażowanych w poprawę jakości życia pacjentów onkologicznych.
Wyświetlono również film jubileuszowy, który podsumował dwudziestoletnią historię WMCO, pokazując zarówno jego osiągnięcia, jak i przypominając o inspiracji do dalszej walki z chorobami nowotworowymi.
Dwudziesta rocznica istnienia WMCO to wyjątkowy moment, który odzwierciedla bezcenną troskę o zdrowie i życie pacjentów, jak również podkreśla istotność nowoczesnej opieki zdrowotnej jako fundamentu dobrze funkcjonującego państwa.
Wydarzenie uwieńczyło podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, SP ZOZ MSWiA z WMCO w Olsztynie, a Szkołą Główną Mikołaja Kopernika w Warszawie. Porozumienie dotyczy współpracy w dziedzinie badań naukowych, dydaktyki i działań związanych z ochroną zdrowia.
To wydarzenie to potwierdzenie, że Szpital MSWiA w Olsztynie i Centrum Onkologii spełniają najwyższe standardy medyczne, a pracująca w placówce profesjonalna kadra jest niezastąpiona.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Marcin Martyniak — wiceminister zdrowia, Błażej Poboży — wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Iwona Arent — poseł na Sejm RP, Artur Chojecki — wojewoda warmińsko-mazurski, oraz Krystyna Futyma — dyrektor SP ZOZ MSWiA w Olsztynie.












źródło: UW/Facebook Błażej Poboży