15 C
Olsztyn
niedziela, 14 lipca, 2024

Czy powstanie krematorium w Bartoszach?

Mieszkańcy niewielkiej miejscowości Bartosze, położonej w pobliżu Ełku, są zaniepokojeni budową krematorium nieopodal zabudowań mieszkalnych i plaży gminnej.

Miejscowi zwrócili się o wsparcie do lokalnych liderów politycznych, sprzeciwiając się działaniom Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, które już rozpoczęło inwestycję.

Wzywając władze do reakcji, społeczność wskazała na konieczność przekształcenia planowanego krematorium w inny obiekt. Inwestycja już pochłonęła znaczne środki, ale mieszkańcy wciąż mają nadzieję na zmianę jej przeznaczenia. Temperaturę sporu podkreśla fakt, że obok krematorium zaplanowano nowe osiedle, a na placu zgromadzono już materiały budowlane.

Parlamentarzyści Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Wójt Gminy Ełk Tomasz Ossewski postanowili wesprzeć mieszkańców Bartosz w ich staraniach. W tym celu zorganizowali już pierwsze spotkanie.

Wojciech Kossakowski podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie spokoju mieszkańcom i rozwiązanie sprawy na drodze porozumienia. Według Jerzego Małeckiego najlepszym rozwiązaniem byłoby wstrzymanie inwestycji i poszukiwanie dla niej nowej lokalizacji.

Po wizycie w Bartoszach Iwona Arent wystąpiła do Prezydenta Miasta Ełk z prośbą o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami w celu wysłuchania ich racji i odnalezienia satysfakcjonującego wszystkie strony porozumienia.

Źródło: Radio Olsztyn

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także