5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Samorządy otrzymały dofinansowanie na budowę mieszkań społecznych i komunalnych

W Olsztynie powstaną nowe mieszkania społeczne. Miasto otrzymało środki rządowe na budowę 44 lokali. W całym województwie na ten cel rozdysponowano około 30 mln zł.

Dobre informacje przekazali podczas piątkowej konferencji prasowej poseł na Sejm RP Iwona Arent, szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i radni miejscy Edyta Markowicz i Jarosław Babalski.

Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie, znalazły się: Gmina Ełk (około 4,5 mln zł), Gmina Miasto Mrągowo (około 10,3 mln zł), Gmina Olsztyn (ponad 5 mln zł), Gmina Miejska Szczytno (ponad 2 mln zł) i Gmina Miasto Mrągowo (około 8,5 mln zł).

Mieszkania komunalne, socjalne w każdym mieście są bardzo potrzebne właśnie po to, aby wypełnić lukę dla osób, które są w sytuacji, kiedy nie mogą wziąć kredytu, a są w stanie płacić czynsz.

– mówiła Iwona Arent

Program dofinansowania budowy mieszkań społecznych wpisuje się w politykę prorodzinną Prawa i Sprawiedliwości i może spowodować pozytywne zmiany na rynku nieruchomości. Wojewoda Artur Chojecki podkreślił, że rozwój budownictwa socjalnego i komunalnego wpływa na obniżenie cen na rynku mieszkań komercyjnych.

Większość samorządów boryka się z problemem niedostatecznej liczby lokali, które może przeznaczyć na wynajem. Radny Jarosław Babalski zaznaczył, że choć w Olsztynie powstaje wiele nowych budynków, potrzebny dotyczące mieszkań socjalnych, nadal pozostają duże.

Fot. facebook.com/arturhenrykchojecki

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także