4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

W Wielbarku powstanie Pułk Przeciwpancerny

W sobotę ogłoszono zamiar utworzenia nowej jednostki wojskowej w Wielbarku, w powiecie szczycieńskim. Będzie to Pułk Przeciwpancerny działający w ramach tworzonej 1. Dywizji Piechoty Legionów.

Informację przekazali w sobotę 5 sierpnia politycy Prawa i Sprawiedliwości: poseł Iwona Arent, wojewoda Artur Chojecki i radny wojewódzki Henryk Żuchowski.

O nowych planach Wojska Polskiego mówiono podczas konferencji prasowej w Wielbarku, gdzie ma powstać nowa jednostka. Jak dotąd miasto nie był miejscem stacjonowania wojska.

Będzie to Pułk Przeciwpancerny, który będzie funkcjonował w strukturach 1. Dywizji Piechoty Legionów, która jest tworzona.

 – mówił Chojecki.

Wojewoda nie ujawnił konkretnej lokalizacji nowej jednostki, ale stwierdził, że zostanie ona zbudowana na terenie należącym do Skarbu Państwa – Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Lasów Państwowych. Dodał również, że zostanie ona zlokalizowana w bliskim sąsiedztwie linii kolejowej, która jest obecnie poddawana modernizacji.

Poseł Iwona Arent podkreśliła duże znaczenie nowej jednostki wojskowej. Zaznaczyła, że decyzja o jej powstaniu jest już podjęta, a jej uruchomienie to tylko kwestia czasu.

Istnieje realna potrzeba, abyśmy zabezpieczali się przed zagrożeniami na wschodzie.

– mówiła parlamentarzystka.

Na strategiczne położenie jednostki zwrócił uwagę radny wojewódzki PiS Henryk Żuchowski, wyjaśniając, że nie bez znaczenia pozostaje nieduża odległość od lotniska w Szymanach.

Źródło: PAP. tko.pl, fot. 14 Pułk Przeciwpancerny

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także