4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Iwona Arent o obronie Lasów Państwowych i bezpieczeństwie Polski

W „Porannych pytaniach” Radia Olsztyn Iwona Arent podkreśliła wagę ochrony Lasów Państwowych w Polsce. Jej słowa nawiązywały do komentarzy prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego, który ostrzegł przed tendencją obserwowaną w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie lasy stają się własnością prywatną lub korporacyjną.

Zdaniem posłanki Arent fakt, że polskie lasy pozostają pod kontrolą państwa, pozwala obywatelom na korzystanie z nich w pełni, na przykład podczas zwyczajnego zbierania grzybów. Wspomniała przy tym o Holandii, gdzie wejście na teren lasów może prowadzić do surowych kar. Dodała, że we Włoszech, aby zbierać grzyby trzeba mieć specjalną licencję.

Podczas swojego pobytu w Chełmie, prezes Kaczyński wypowiedział się w obronie polskich lasów. Uważa, że kontrola nad lasami powinna być sprawowana wewnątrz kraju, a wszelkie decyzje w tej kwestii nie powinny zapadać w Brukseli. Prezes podkreślił również, że dostęp do lasów jest wyrazem wolności obywateli i nie można pozwolić na jej ograniczenie.

W kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych, posłanka Arent zdradziła, że choć partia ma wielu potencjalnych kandydatów do Sejmu i Senatu, to na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalona oficjalna lista wyborcza:

Mamy długą ławkę. Mamy kobiety i ludzi wielu zawodów i profesji. To są bardzo dobre i znane osoby.

– mówiła Iwona Arent.

Prawo i Sprawiedliwość dba o bezpieczeństwo Polaków. Działania rządu w dużej mierze skupiają się na poprawie obronności:

Dbamy o bezpieczeństwo i chcemy bezpieczeństwa Polaków, inwestujemy w bezpieczeństwo. My nie tylko mówimy, ale to robimy. Poprzednicy likwidowali jednostki wojskowe, zwalniali żołnierzy. (…) Była doktryna, że linia obrony będzie na Wiśle, czyli cały wschód – naszą Warmię i Mazury – oddajemy Putinowi.

– dodawała parlamentarzystka.

Niedawno poseł Iwona Arent, wojewoda Artur Chojecki i radny wojewódzki Henryk Żuchowski informowali, że nowa jednostka wojskowa powstanie w Wielbarku – to tylko jedno z nielicznych działań, które w kwestii odbudowy wojska i poprawy obronności realizuje Prawo i Sprawiedliwość.

Zobacz więcej:

źródło: Radio Olsztyn, fot. P. Getka, ro.com.pl

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także