5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024

Konwencja PiS w Katowicach

W niedzielę 1 października odbyła się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.
Była tam również reprezentacja z województwa warmińsko-mazurskiego.

Premier Jarosław Kaczyński porównał podejście do kwestii bezpieczeństwa rządu PO-PSL i Prawa i Sprawiedliwości:

– Nasi poprzednicy likwidowali posterunki policji oraz jednostki wojskowe. Bezpieczeństwo Polski zewnętrzne i wewnętrzne było czymś, co traktowano jak sferę widowiska. W 2015 roku mieliśmy 95 tys. żołnierzy, a dziś mamy 175 tys. żołnierzy. Nasi poprzednicy godzili się na podporządkowanie wobec Niemiec i Rosji. Oni nie dbali o nasze bezpieczeństwo. Uważali, że skoro nie ma środków to trzeba zmniejszyć armię. Obrali koncepcję obrony kraju na linii Wisły. Ta linia jest linią hańby D. Tuska

Zaznaczył, że celem rządu jest dogonienie Zachodu:

– Celem tysiąclecia jest dorównanie bogatym państwom Zachodniej Europy. I to nie kiedyś, za 50 czy 100 lat, ale w ciągu 10 lub kilkunastu lat, gdy chodzi o Niemcy. To jest dzisiaj nasz cel, cel możliwy do zrealizowania, ale on w najwyższym stopniu nie odpowiada naszym sąsiadom.

Oznajmił, że chcemy być w UE, ale jako państwo suwerenne:

– Chcemy być w Unii Europejskiej, ale pozostać suwerennym państwem. Chcemy reparacji od Niemiec, to jest ważna część naszego programu. Tonie tylko wymiar finansowy, ale i kwestia naszej godności.

Podczas Konwencji głos zabrali także Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Premier Mateusz Morawiecki, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Paweł Wdówik.

– Jesteśmy jednym Narodem, który mieszka w jednej Ojczyźnie. D. Tusk chciał obrony kraju na linii Wisły. To jest haniebna decyzja. D. Tusk znajdzie się na czarnych kartach naszej historii tak jak Targowica –

– mówiła Marszałek Sejmu i dodała:

Pustymi słowami są słowa D. Tuska o pomocy kobietom. D. Tusk nie zna kobiet i nie wie czego kobiety potrzebują. Dla kobiet ważne jest poczucie bezpieczeństwa i przestrzeganie ich godności.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przed Polską stoi fundamentalny wybór: 

Polacy odpowiedzą na pytanie, jaka będzie Polska? Czyja ona będzie? Odpowiemy na pytanie, czy Polska będzie suwerenna, czy będzie wrażliwa na słabszych i silna militarnie? Na te pytania odpowiemy już za kilkanaście dni

Wiceminister Paweł Wdówik odniósł się do problemu osób niepełnosprawnych:

Dzięki temu, co zrobił Pan Premier Jarosław Kaczyński, dzięki przebudowani umyślenia o osobach niepełnosprawnych ja nie jestem podopiecznym, a osobą, która działa i ma realny wpływ na rzeczywistość. Dzięki odwadze Premiera Mateusza Morawieckiego zostałem powołany na stanowisko pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Europoseł PiS Dominik Tarczyński podziękował Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu i dodał: Chcemy silnej i bogatej Polski. To wszystko jest możliwe dzięki Panu Premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zwrócił także uwagę na problem nielegalnych imigrantów: 

– Na Lampedusie sytuacja jest fatalna. Kobiety nie czują się tam bezpiecznie. Obrazy z Lampedusy są przerażające. Dlatego proszę, aby nie dać się oszukać. Bądźcie dumni z Polski i głosujcie na Prawo i Sprawiedliwość!

źródło: www.pis.org.pl , zdj. Edyta Markowicz, www.pis.org.pl, Facebook

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także