23 C
Olsztyn
wtorek, 25 czerwca, 2024

Jesteśmy ugrupowaniem prokobiecym. Dbamy o bezpieczeństwo kobiet

Parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Wassermann, Mirosława Stachowiak-Różecka i Iwona Arent wystąpiły na wspólnej konferencji prasowej, która dotyczyła bezpieczeństwa kobiet.

Poseł Małgorzata Wasesermann mówiła o programach polepszających funkcjonowanie kobiet. Podkreślała, że Prawo i Sprawiedliwość ich nie dyskryminuje, a silnie wspiera. Wskazała, że obecny rząd wprowadził wiele niezwykle ważnych rozwiązań:

Jeden ze sztandarowych projektów „Maluch+”, przypominam o świadczeniu dla matek 4+, które wcześniej nie nabyły uprawnień emerytalnych. To wreszcie nie tylko 800+ od 1 stycznia, ale to też kwestia wsparcia na wyprawkę szkolną, czy 100 złotych na dziecko miesięcznie przez pierwsze dwa lata życia.

Poseł Wassermann zaznaczyła, że Prawo i Sprawiedliwość to partia, która robi dla kobiet bardzo dużo. W samej jej strukturze kobiety są doceniane i zajmują ważne i odpowiedzialne stanowiska.

Np. Elżbieta Witek, która jest marszałkiem Sejmu czy Beata Szydło, która była premierem. – Jesteśmy ugrupowaniem, które jest bardzo prokobiece.

Iwona Arent podkreślała, że pomoc kobietom to też szerokie wsparcie rodzin:

To tak naprawdę wsparcie kobiet, na których barkach spoczywa wychowanie dzieci, zabezpieczenie ich, żeby było przedszkole, czy żłobek. (…) Nie zostawiamy kobiet samych. Chcemy by kobiety żyły w Polsce godnie i by żyło im się lepiej.

Iwona Arent przypomniała, że Prawo i Sprawiedliwość przywróciło wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Było to szczególnie ważne na Warmii i Mazurach, gdzie wiele kobiet pracowało w gospodarstwach rolnych.

My rozumiemy i szanujemy polskie kobiety, bo same jesteśmy kobietami.

– dodawała parlamentarzystka.

Problemy, które występowały przed 2015 rokiem, dotyczyły całego kraju, a w szczególności małych miejscowości. Mówiła o tym poseł z Dolnego Śląska Mirosława Stachowiak-Różecka. Jednocześnie parlamentarzystka poprosiła o refleksję i właściwą decyzję przy urnach wyborczych.

Apelujemy do kobiet, by sprawiedliwie nas oceniły, z perspektywy tych małych miast, czy dostrzegają, że miejsca te się zmieniły. Ich dzieci nie muszą decydować się na życie w dużym mieście, żeby rozwijać się, realizować się, mieć satysfakcjonującą pracę, zakładać rodziny. Można to robić w każdym miejscu w Polsce, bo traktujemy wszystkie te miasta i wsie sprawiedliwie. Środki i dobra dystrybuujemy sprawiedliwie.

Źródło: ro.com.pl, polskieradio24.pl

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także