-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024

Tłumy w Olsztynie na szkoleniu z prawa wyborczego.

Jak uchronić wybory od fałszerstw i co zrobić, aby odbyły się zgodnie z prawem? O tym uczestnicy szkolenia w Olsztynie dowiedzieli się, dzięki Fundacji Niezależne Media, która realizuje projekt Akademia Demokracji.

Szkolenie jest skierowane głównie do członków obwodowych komisji wyborczych, ale nie tylko, bo również do obserwatorów społecznych, mężów zaufania oraz do wszystkich, którym zależy na prawidłowym przebiegu wyborów demokratycznych w Polce.

Celem nadrzędnym projektu jest zatem aktywizacja wyborców oraz edukacja w zakresie prawa wyborczego, a co za tym idzie wzbudzenie zachowań pro frekwencyjnych. Tu należy dodać, że frekwencja na samym szkoleniu przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na spotkanie przybyli ludzie z całego województwa. Oprócz mieszkańców Olsztyna i powiatu, były m. in. osoby z Kętrzyna, Węgorzewa, Wydmin, a nawet z Ełku.

To szkolenie oceniam bardzo wysoko, chyba pierwszy raz w tak profesjonalny sposób w Olsztynie prawnicy przedstawili zagadnienia związane z prawidłowym przebiegiem wyborów. Bardzo się cieszę, że udało się przeprowadzić taki kurs w Olsztynie, a jeszcze bardziej jestem zadowolony, że była tak ogromna frekwencja. Wszystkim bardzo dziękuję za przybycie.

-wyznał po spotkaniu Jarosław Babalski, Sekretarz Okręgu 86, który razem z Piotrem Bieranowskim byli współorganizatorami spotkania.

Projekt Akademii Demokracji został dofinansowany z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ma na celu podniesienie świadomości obywatelskiej oraz umocnienie standardów demokratycznych w Polsce. Szkolenia organizowane są przez Fundację Niezależne Media i skierowane są do osób zainteresowanych pracą w komisjach wyborczych podczas nadchodzących wyborów parlamentarnych w 2023 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie projektu: https://akademia-demokracji.pl/

Jest tam też dostępny biuletyn z najważniejszymi informacjami link do biuletynu: tutaj

tekst i fot. KO

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także