-2 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024

Powiat kętrzyński: Kolejna droga wyremontowana

Kolejna droga wyremontowana z ogromnym wsparciem finansowym ze środków Rządowych w powiecie kętrzyńskim. Przedsięwzięcie jest jednocześnie strategicznym oraz turystycznym połączeniem powiatu kętrzyńskiego z powiatem węgorzewskim.

Przebudowano ponad dziewięć kilometrów nawierzchni na terenie gminy Kętrzyn. Zadanie obejmuje połączenie od DW 650 do granicy gminy Kętrzyn w kierunku Radziej (4,3 km) oraz drogę powiatową na odcinku od Mażan do miejscowości Parcz (4,9 km).

Łączny koszt przedsięwzięcia to 9.355.277 zł, w tym dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 8.887.513 zł. Cała koncepcja wpisuje się w szerszy kontekst o znaczeniu ponadlokalnym i stanowi element Szlaku Fortyfikacji Mazurskich.

Uroczystość zakończyła się przecięciem symbolicznej wstęgi. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Szef Rządowego Centrum Analiz prof. Norbert Maliszewski, Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Małgorzata Kopiczko – Senator RP, Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP, Wojciech Kossakowski – Poseł na Sejm RP, wójt gminy Kętrzyn – Paweł Bobrowski, Mateusz Szkaradziński- Pełnomocnik PiS w Okręgu 87, oraz Radni Powiatowi Piotr Soćko i Piotr Węglarski oraz Michał Kochanowski – Starosta Kętrzyński.

zdj. Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Udostepnij

Więcej aktualności

Zobacz także